Stackpole Electronics Inc MLF14DTS47K0 (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 634 ratings
MLF14DTS47K0 main image
Model Number
MLF14DTS47K0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
MLF14DTS47K0 PDF
Description
RES 47K OHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
MLF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
47 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Thin Film
Features
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0204
Supplier Device Package
0204
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)