Stackpole Electronics Inc MLF14BTE470R (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 871 ratings
MLF14BTE470R main image
Model Number
MLF14BTE470R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
MLF14BTE470R PDF
Description
RES 470 OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
MLF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
470 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Thin Film
Features
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0204
Supplier Device Package
0204
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)