Stackpole Electronics Inc MLF12FTC1K10 (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 655 ratings
MLF12FTC1K10 main image
Model Number
MLF12FTC1K10
Datasheet
MLF12FTC1K10 PDF
Description
RES 1.1K OHM 1% 1/2W MELF 0207
Resistance
1.1 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)