Stackpole Electronics Inc MGM3JT750K Bulk sales (1 piece or more)
5.0 894 ratings
MGM3JT750K main image
Model Number
MGM3JT750K
Datasheet
MGM3JT750K PDF
Description
RES 750K OHM 5% 3W AXIAL
Resistance
750 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)