Stackpole Electronics Inc MGM3JT1M10 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 722 ratings
MGM3JT1M10 main image
Model Number
MGM3JT1M10
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
MGM3JT1M10 PDF
Description
RES 1.1M OHM 5% 3W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
MGM
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
1.1 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)