Stackpole Electronics Inc MGM1JT10M0 (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 820 ratings
MGM1JT10M0 main image
Model Number
MGM1JT10M0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
MGM1JT10M0 PDF
Description
RES 10M OHM 5% 1W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
MGM
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
10 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.354" L (4.00mm x 9.00mm)