Stackpole Electronics Inc MG2JT330K (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 628 ratings
MG2JT330K main image
Model Number
MG2JT330K
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
MG2JT330K PDF
Description
RES 330K OHM 5% 2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
MG
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
330 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)