Stackpole Electronics Inc MG14JT100M (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 852 ratings
MG14JT100M main image
Model Number
MG14JT100M
Datasheet
MG14JT100M PDF
Description
RES 0.1 OHM 5% 1/4W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
100 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)