Stackpole Electronics Inc MG14JA47M0 (5000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 859 ratings
MG14JA47M0 main image
Model Number
MG14JA47M0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
MG14JA47M0 PDF
Description
RES 47M OHM 5% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
MG
Packaging
Tape & Box
Product Status
Active
Resistance
47 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)