Stackpole Electronics Inc MG14FT91M0 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 649 ratings
MG14FT91M0 main image
Model Number
MG14FT91M0
Datasheet
MG14FT91M0 PDF
Description
RES 91M OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
91 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)