Stackpole Electronics Inc MG12JT33M0 (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
5.0 670 ratings
MG12JT33M0 main image
Model Number
MG12JT33M0
Datasheet
MG12JT33M0 PDF
Description
RES 33M OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
33 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)