Stackpole Electronics Inc LWW1008JTR47 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 713 ratings
LWW1008JTR47 main image
Model Number
LWW1008JTR47
Datasheet
LWW1008JTR47 PDF
Description
1008, 5%, R47 Inductance (nH)
Inductance
470 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
470 mA
DC Resistance (DCR)
1.19Ohm Max
Q @ Freq
45 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant
450MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)
0.084" (2.13mm)