Stackpole Electronics Inc LWW1008GTR30 Bulk sales (1 piece or more)
5.0 775 ratings
LWW1008GTR30 main image
Model Number
LWW1008GTR30
Datasheet
LWW1008GTR30 PDF
Description
1008, 2%, R30 Inductance (nH)
Inductance
300 nH
Tolerance
±2%
Current Rating (Amps)
450 mA
DC Resistance (DCR)
1Ohm Max
Q @ Freq
45 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant
585MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)
0.084" (2.13mm)