Stackpole Electronics Inc LWW0805JTR68 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 862 ratings
LWW0805JTR68 main image
Model Number
LWW0805JTR68
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
LWW0805JTR68 PDF
Description
0805, 5%, R68 Inductance (nH)
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
LWW
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Wirewound
Material - Core
Ceramic
Inductance
680 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
190 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.2Ohm Max
Q @ Freq
23 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant
200MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Size / Dimension
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)