Stackpole Electronics Inc LVM5JB50L0 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 859 ratings
LVM5JB50L0 main image
Model Number
LVM5JB50L0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
LVM5JB50L0 PDF
Description
RES 0.05 OHM 5% 5W RADIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
LVM
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
50 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
5W
Composition
Metal Foil
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Package / Case
Radial
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.520" L x 0.382" W (13.21mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max)
1.047" (26.60mm)