Stackpole Electronics Inc LTF0402JT33N Bulk sales (1 piece or more)
4.9 788 ratings
LTF0402JT33N main image
Model Number
LTF0402JT33N
Datasheet
LTF0402JT33N PDF
Description
0402, 5%, 33N Inductance (nH)
Inductance
33 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
75 mA
DC Resistance (DCR)
4.5Ohm Max
Q @ Freq
13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant
2.5GHz
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.015" (0.37mm)