Stackpole Electronics Inc KAL25FB22R5 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 747 ratings
KAL25FB22R5 main image
Model Number
KAL25FB22R5
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
KAL25FB22R5 PDF
Description
RES CHAS MNT 22.5 OHM 1% 25W
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
KAL
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
22.5 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
25W
Composition
Wirewound
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Features
Moisture Resistant
Coating, Housing Type
Aluminum
Mounting Feature
Flanges
Size / Dimension
1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Height - Seated (Max)
0.577" (14.66mm)