Stackpole Electronics Inc KAL25FB20R0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 895 ratings
KAL25FB20R0 main image
Model Number
KAL25FB20R0
Datasheet
KAL25FB20R0 PDF
Description
RES CHAS MNT 20 OHM 1% 25W
In Stock : 89
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Resistance
20 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
25W
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension
1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Height - Seated (Max)
0.577" (14.66mm)