Stackpole Electronics Inc KAL10FB20R0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 706 ratings
KAL10FB20R0 main image
Model Number
KAL10FB20R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
KAL10FB20R0 PDF
Description
RES CHAS MNT 20 OHM 1% 12.5W
In Stock : 94
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
KAL
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
20 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
12.5W
Composition
Wirewound
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Features
Moisture Resistant
Coating, Housing Type
Aluminum
Mounting Feature
Flanges
Size / Dimension
0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height - Seated (Max)
0.421" (10.70mm)