Stackpole Electronics Inc KAL10FB1R69 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 630 ratings
KAL10FB1R69 main image
Model Number
KAL10FB1R69
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
KAL10FB1R69 PDF
Description
RES CHAS MNT 1.69 OHM 1% 12.5W
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
KAL
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
1.69 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
12.5W
Composition
Wirewound
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Features
Moisture Resistant
Coating, Housing Type
Aluminum
Mounting Feature
Flanges
Size / Dimension
0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height - Seated (Max)
0.421" (10.70mm)