Stackpole Electronics Inc HVCB2512MDD100K Bulk sales (1 piece or more)
4.9 796 ratings
HVCB2512MDD100K main image
Model Number
HVCB2512MDD100K
Datasheet
HVCB2512MDD100K PDF
Description
RES 100K OHM 20% 2W 2512
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Cut Tape
Resistance
100 kOhms
Tolerance
±20%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Size / Dimension
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)