Stackpole Electronics Inc HVCB2512FDD20M0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 709 ratings
HVCB2512FDD20M0 main image
Model Number
HVCB2512FDD20M0
Datasheet
HVCB2512FDD20M0 PDF
Description
RES 20M OHM 1% 2W 2512
In Stock : 394
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
20 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)