Stackpole Electronics Inc HVCB2512FDC20M0 (250 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 749 ratings
HVCB2512FDC20M0 main image
Model Number
HVCB2512FDC20M0
Datasheet
HVCB2512FDC20M0 PDF
Description
RES 20M OHM 1% 2W 2512
Packaging
Tape & Reel
Resistance
20 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)