Stackpole Electronics Inc HVCB2512FCC10M0 (250 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 847 ratings
HVCB2512FCC10M0 main image
Model Number
HVCB2512FCC10M0
Datasheet
HVCB2512FCC10M0 PDF
Description
RES 10M OHM 1% 2W 2512
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
10 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Ratings
Size / Dimension
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)