Stackpole Electronics Inc HVCB2010FKC100M In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 639 ratings
HVCB2010FKC100M main image
Model Number
HVCB2010FKC100M
Datasheet
HVCB2010FKC100M PDF
Description
RES 100M OHM 1% 1W 2010
In Stock : 14696
Resistance
100 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)