Stackpole Electronics Inc HVCB2010FHC100M (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 612 ratings
HVCB2010FHC100M main image
Model Number
HVCB2010FHC100M
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
HVCB2010FHC100M PDF
Description
RES 100M OHM 1% 1W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
HVC
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
100 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thick Film
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Ratings
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)