Stackpole Electronics Inc HVCB2010FDD10K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 817 ratings
HVCB2010FDD10K0 main image
Model Number
HVCB2010FDD10K0
Datasheet
HVCB2010FDD10K0 PDF
Description
RES 10K OHM 1% 1W 2010
In Stock : 822
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)