Stackpole Electronics Inc HVCB2010DTD250M (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 769 ratings
HVCB2010DTD250M main image
Model Number
HVCB2010DTD250M
Datasheet
HVCB2010DTD250M PDF
Description
RES 250M OHM 0.5% 1W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
250 MOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)