Stackpole Electronics Inc HVCB2010BDE100M In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 853 ratings
HVCB2010BDE100M main image
Model Number
HVCB2010BDE100M
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
HVCB2010BDE100M PDF
Description
RES 100M OHM 0.1% 1W 2010
In Stock : 5700
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
HVC
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
100 MOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thick Film
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)