Stackpole Electronics Inc HVCB1206FDC47M0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 716 ratings
HVCB1206FDC47M0 main image
Model Number
HVCB1206FDC47M0
Datasheet
HVCB1206FDC47M0 PDF
Description
RES 47M OHM 1% 1/3W 1206
In Stock : 769
Resistance
47 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)