Stackpole Electronics Inc HVCB1206BDE10M0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 795 ratings
HVCB1206BDE10M0 main image
Model Number
HVCB1206BDE10M0
Datasheet
HVCB1206BDE10M0 PDF
Description
RES 10M OHM 0.1% 1/3W 1206
In Stock : 17051
Resistance
10 MOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)