Stackpole Electronics Inc HVCB0805FDC47M0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 730 ratings
HVCB0805FDC47M0 main image
Model Number
HVCB0805FDC47M0
Datasheet
HVCB0805FDC47M0 PDF
Description
RES 47M OHM 1% 1/5W 0805
In Stock : 570
Resistance
47 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Size / Dimension
0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)