Stackpole Electronics Inc HVCB0603FDD20M0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 678 ratings
HVCB0603FDD20M0 main image
Model Number
HVCB0603FDD20M0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
HVCB0603FDD20M0 PDF
Description
RES 20M OHM 1% 0.06W 0603
In Stock : 6965
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
HVC
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
20 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.06W
Composition
Thick Film
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.79mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.51mm)