Stackpole Electronics Inc HVA12FA10M0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 750 ratings
HVA12FA10M0 main image
Model Number
HVA12FA10M0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
HVA12FA10M0 PDF
Description
RES 10M OHM 1% 1.2W AXIAL
In Stock : 1449
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
HVA
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
10 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1.2W
Composition
Metal Film
Features
High Voltage
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)