Stackpole Electronics Inc HDM14JT24K0 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 856 ratings
HDM14JT24K0 main image
Model Number
HDM14JT24K0
Datasheet
HDM14JT24K0 PDF
Description
RES 24K OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance
24 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)