Stackpole Electronics Inc HDM14JT1M80 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 687 ratings
HDM14JT1M80 main image
Model Number
HDM14JT1M80
Datasheet
HDM14JT1M80 PDF
Description
RES 1.8M OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance
1.8 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)