Stackpole Electronics Inc HDM14JT100K Bulk sales (1 piece or more)
4.6 665 ratings
HDM14JT100K main image
Model Number
HDM14JT100K
Datasheet
HDM14JT100K PDF
Description
RES 100K OHM 5% 1/4W AXIAL
Packaging
Cut Tape
Resistance
100 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
0/ -700ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)