Stackpole Electronics Inc HDM14GB43K0 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 666 ratings
HDM14GB43K0 main image
Model Number
HDM14GB43K0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
HDM14GB43K0 PDF
Description
RES 43K OHM 2% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
HDM
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
43 kOhms
Tolerance
±2%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Carbon Film
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)