Stackpole Electronics Inc HDM14GA10K0 (5000 per Tape & Box Full Tape & Box)
5.0 785 ratings
HDM14GA10K0 main image
Model Number
HDM14GA10K0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
HDM14GA10K0 PDF
Description
RES 10K OHM 2% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
HDM
Packaging
Tape & Box
Product Status
Active
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±2%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Carbon Film
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)