Stackpole Electronics Inc HDM12JA100R (2000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 795 ratings
HDM12JA100R main image
Model Number
HDM12JA100R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
HDM12JA100R PDF
Description
RES 100 OHM 5% 1/2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
HDM
Packaging
Tape & Box
Product Status
Active
Resistance
100 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Carbon Film
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm)