Stackpole Electronics Inc FRN2JB27R0 Bulk sales (1 piece or more)
5.0 664 ratings
FRN2JB27R0 main image
Model Number
FRN2JB27R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
FRN2JB27R0 PDF
Description
RES 27 OHM 5% 2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
FRN
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
27 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Composition
Metal Film
Features
Flame Proof, Fusible, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)