Stackpole Electronics Inc FRN14JB3K30 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 787 ratings
FRN14JB3K30 main image
Model Number
FRN14JB3K30
Datasheet
FRN14JB3K30 PDF
Description
RES 3.3K OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance
3.3 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)