Stackpole Electronics Inc FRN12JT910R Bulk sales (1 piece or more)
4.6 647 ratings
FRN12JT910R main image
Model Number
FRN12JT910R
Datasheet
FRN12JT910R PDF
Description
RES 910 OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
910 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)