Stackpole Electronics Inc FRN12JA220R (2000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.7 700 ratings
FRN12JA220R main image
Model Number
FRN12JA220R
Datasheet
FRN12JA220R PDF
Description
RES 220 OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging
Tape & Box
Resistance
220 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)