Stackpole Electronics Inc EWT50JB200R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 784 ratings
EWT50JB200R main image
Model Number
EWT50JB200R
Datasheet
EWT50JB200R PDF
Description
RES CHAS MNT 200 OHM 5% 50W
In Stock : 98
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Resistance
200 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
50W
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.563" Dia x 4.016" L (14.30mm x 102.00mm)