Stackpole Electronics Inc EWT225JB1K50 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 857 ratings
EWT225JB1K50 main image
Model Number
EWT225JB1K50
Datasheet
EWT225JB1K50 PDF
Description
RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 225W
In Stock : 38
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Resistance
1.5 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
225W
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
1.126" Dia x 10.512" L (28.60mm x 267.00mm)