Stackpole Electronics Inc EWT225JB15K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 832 ratings
EWT225JB15K0 main image
Model Number
EWT225JB15K0
Datasheet
EWT225JB15K0 PDF
Description
RES CHAS MNT 15K OHM 5% 225W
In Stock : 64
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Resistance
15 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
225W
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
1.126" Dia x 10.512" L (28.60mm x 267.00mm)