Stackpole Electronics Inc EWT100JB750R Bulk sales (1 piece or more)
4.9 625 ratings
EWT100JB750R main image
Model Number
EWT100JB750R
Datasheet
EWT100JB750R PDF
Description
100W, 5%, Bulk, 750 Ohms, Custom
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Resistance
750 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
100W
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.752" Dia x 6.496" L (19.10mm x 165.00mm)