Stackpole Electronics Inc CSSK3637FT1L00 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 609 ratings
CSSK3637FT1L00 main image
Model Number
CSSK3637FT1L00
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CSSK3637FT1L00 PDF
Description
RES 0.001 OHM 1% 3W 3637
In Stock : 1751
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CSSK
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
1 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3W
Composition
Metal Element
Features
Current Sense
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
3637
Ratings
Size / Dimension
0.360" L x 0.378" W (9.14mm x 9.60mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (0.98mm)