Stackpole Electronics Inc CSSH2728FT33L0 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.5 820 ratings
CSSH2728FT33L0 main image
Model Number
CSSH2728FT33L0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CSSH2728FT33L0 PDF
Description
RES 0.033 OHM 1% 4W 2728
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CSSH
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
33 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
4W
Composition
Metal Element
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 225°C
Package / Case
Wide 2827 (7067 Metric), 2728
Supplier Device Package
2728
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.264" L x 0.283" W (6.71mm x 7.19mm)
Height - Seated (Max)
0.049" (1.24mm)